مقامات وزارت زراعت افغانستان آیندۀ کشت زعفران را در آن کشورقناعت بخش دانسته می گویند که این محصول زراعتی در پهلوی جایگزین شدن مواد مخدر، می تواند زمینه کشت مشروع، شغل …
دهقانان زعفران کار در ولسوالی پشتون زرغون در فاصله 70 کیلومتری شرق شهر هرات می گویند، عدم حمایت دولت افغانستان از یک سو و تخریب زعفران افغانستان توسط ایرانی ها از سوی دیگر، نگرانی دهقانان را برانگیخته است.
درمورد تاریخچه کاشت زعفران درافغانستان کدام شواهدی خاصی دردسترس نیست کشت مجدد زعفران ...
آقای عظیمی در مورد می افزاید: «در حال حاضر با ایران و اسپانیا رقابت می کنیم و زعفران افغانستان چند سال است که مقام اول را می گیرد و بهترین زعفران در جهان شناخته شده است.
انجمن زعفران کاران افغانستان نسبت به آنچه که فروش زعفران بی کیفیت خارجی در هرات به نام ...
دولت افغانستان در کنار باز کردن دروازه‌های همکاری با کشورهای علاقه مند برای همکاری در بخش زعفران افغانستان، با دانشگاه‌های داخلی نیز قرارداد همکاری امضا کرده است تا روند کشت، برداشت و تجارت زعفران …
زعفران که در آسیا به عنوان "طلای سرخ" یا "ادویه شاهان" بخاطر کیفیت عالی و قیمت بلند اش مشهور ...
امروز در حدود 200 هزار نفر در افغانستان مصروف زرع و تولید زعفران میباشند. اکثریت آنها در ولایت فراه کار میکنند، زیرا اقلیم منطقه برای زرع زعفران مساعد است.
آقای عظیمی در مورد می افزاید: «در حال حاضر با ایران و اسپانیا رقابت می کنیم و زعفران افغانستان چند سال است که مقام اول را می گیرد و بهترین زعفران در جهان شناخته شده است.
زعفران افغانستان در بازار جهانی خریدار خوبی دارد، اما تا کنون به علت نبود لابراتوار تعیین کیفیت، سرتیفیکیت ایزو، برند ملی و تأییدی اداره نُرم و استندرد جهانی، به گونه قاچاق یا بنام کشورهای دیگر وارد بازار جهانی می‌شد.
شش شرکت تولید کنندۀ زعفران در هرات به همکاری وزارت زراعت افغانستان جواز iso را به دست آوردند.
افغانستان چهارمین کشور تولید کننده و سومین کشور صادر کننده زعفران در جهان است؛ درسال گذشته، نزدیک به بیست میلیون دالرازصادرات زعفران نصیب افغانستان شد که این مقدار طی سال جاری به بیش از بیست و دو میلیون خواهد رسید.
دولت افغانستان در کنار باز کردن دروازه‌های همکاری با کشورهای علاقه مند برای همکاری در بخش زعفران افغانستان، با دانشگاه‌های داخلی نیز قرارداد همکاری امضا کرده است تا روند کشت، …
در این محفل با شکوه آقای محمد همایون تندر سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در بروکسل، به نمایندگی از افغانستان مدال بلورین و تصدیقنامه سه ستاره طلایی شرکت افغان زعفران را دریافت نمود.
شماری از تجار و مسئولان برخی از شرکت های تولید زعفران در غرب افغانستان می گویند قیمت زعفران ...
افغانستان در ... آور چون چرس و کوکنار گیاهان پزشکی نظیر هنگ زیره و شیرین بویه بابونه زعفران ...
بی همتا و بخصوص عکس برداشت و چیدن زعفران. ای کاش کاشت زعفران در افغانستان گسترش یابد.
Dec 04, 2017 · ریاست زراعت کابل در این برنامه گفت که زعفران در ... کاشت زعفران در 34 ولابت افغانستان ...
چالش های تولید ، بسته بندی و عرضه زعفران. در گفتگو با مهندس علی عجم و آقای مهدی عجم مدیر عامل ...
آیا افغانستان می‌تواند کشت زعفران را جایگزین تریاک کند؟ کشاورزان افغان و بازرگانان در شهر ...
کشاورزان افغان و بازرگانان در شهر غربی هِرات امیدوارند که کشت زعفران بتواند جایگزینی برای ...