درمورد تاریخچه کاشت زعفران درافغانستان کدام شواهدی خاصی دردسترس نیست کشت مجدد زعفران ...
مقامات وزارت زراعت افغانستان آیندۀ کشت زعفران را در آن کشورقناعت بخش دانسته می گویند که این محصول زراعتی در پهلوی جایگزین شدن مواد مخدر، می تواند زمینه کشت مشروع، شغل …
دهقانان زعفران کار در ولسوالی پشتون زرغون در فاصله 70 کیلومتری شرق شهر هرات می گویند، عدم حمایت دولت افغانستان از یک سو و تخریب زعفران افغانستان توسط ایرانی ها از سوی دیگر، نگرانی دهقانان را برانگیخته است.
زعفران به دلیل کشت و برداشت آسان، نیاز به آب کم و سازگاری با محیط جغرافیایی افغانستان و از ...
به گفته مسئولان، در زمینه تولید و تجارت زعفران در افغانستان گام‌های سریع و بلندی برداشته ...
زعفران که در آسیا به عنوان "طلای سرخ" یا "ادویه شاهان" بخاطر کیفیت عالی و قیمت بلند اش مشهور ...
آقای عظیمی در مورد می افزاید: «در حال حاضر با ایران و اسپانیا رقابت می کنیم و زعفران افغانستان چند سال است که مقام اول را می گیرد و بهترین زعفران در جهان شناخته شده است.
آقای عظیمی در مورد می افزاید: «در حال حاضر با ایران و اسپانیا رقابت می کنیم و زعفران افغانستان چند سال است که مقام اول را می گیرد و بهترین زعفران در جهان شناخته شده است.
امروز در حدود 200 هزار نفر در افغانستان مصروف زرع و تولید زعفران میباشند. اکثریت آنها در ولایت فراه کار میکنند، زیرا اقلیم منطقه برای زرع زعفران مساعد است.
افغانستان در سال ۱۳۷۰ حتی یک کیلو تولید زعفران نداشت اکنون سخن از ۱۴ تن تولید می‌زنند. افغانستان برای صادرات زعفران خود به آمریکا و هند و چین هیچ مانع تعرفه‌ای ندارد.
در حال حاضر نیز زعفران ایران از طریق مشهد به افغانستان می رود و از آنجا به اسم افغانستان به هند صادر می شود چون تعرفه ترجیحی بین آنها برقرار است و تعرفه صادرات زعفران به هند از افغانستان صفر درصد است در حالیکه صادرات زعفران از ایران به هند 35 درصد است.
چالش های تولید ، بسته بندی و عرضه زعفران. در گفتگو با مهندس علی عجم و آقای مهدی عجم مدیر عامل ...
این در حالیست که غفار حمیدزی، رئیس شرکت افغان زعفران، می گوید بعد از آن که زعفران افغانستان در رقابت برگزار شده از سوی انستیتیوت بین المللی ذایقه و کیفت جایگاه اول را گرفت تقاضا برای زعفران افغانستان بیشتر شده است.
د ماشوم نړۍ. د ماشوم ادبیات; د ماشوم روزنه; د ماشوم روغتیا; د ماشوم لوبې; د ماشومانو کیسې
زعفران افغانستان در بازار جهانی خریدار خوبی دارد، اما تا کنون به علت نبود لابراتوار تعیین کیفیت، سرتیفیکیت ایزو، برند ملی و تأییدی اداره نُرم و استندرد جهانی، به گونه قاچاق یا بنام کشورهای دیگر وارد بازار جهانی می‌شد.
شماری از تجار و مسئولان برخی از شرکت های تولید زعفران در غرب افغانستان می گویند قیمت زعفران ...
در سال 1973 حکومت وقت افغانستان فارم تحقیقاتی «اردو خان» را جهت آزمایش کشت زعفران در ولایت ...
زعفران افغانستان با داشتن کیفیت بهتر توانسته است که جایگاه نخست را در بازارهای جهان کسب ...
این در حالیست که زعفران کشور های دیگر فقط تا پنج برگ در یک نبات داشته میتواند. با این حال، آریانا زعفران بزرگترین توزیع کننده زعفران در افغانستان بوده و سعی دارد تا بازارهای جهانی بهتری را برای زعفران افغانستان بیابد.
در این مقاله قصد داریم به زعفران افغانستان به عنوان بهترین زعفران دنیا بپردازیم. با زعفران.نت همراه باشید. رتبه زعفران افغانستان. زعفران افغانستان سه سال است که شهرت خاصی پیدا کرده است.
سه کهنه سرباز ارتش ایالات محده از راه شرکت واردات زعفران خود به نام زعفران رومی در ...