فضیلت حفظ قرآن کریم برای پی بردن به فضیلت و اهمیت حفظ قرآن کافی است اندکی در احادیث رسیده از پیامبر (صلی الله علیه و آله) و ائمه اطهار (علیهم السلام) در اينباره و نیز در سیره عملی ايشان در تعامل با قرآن و اهل آن دقت کنیم.
هفده حدیث درباره ی فضیلت خواندن قرآن هفده حدیث درباره ی فضیلت خواندن قرآن برای مطالعه به ادامه ی مطلب مراجعه کنید.
چهل حدیث درباره قرآن . ... خدا و اهل بيت عليه السلام كه درباره قرآن و حقيقت و ابعاد ...
کنز العمال / ج 1 / حدیث 2318 آنکه قرآن را گرد آورد ... کنز العمال/ ج 1 / حدیث 2344 6ـ. 6-با فضیلت ...
حدیث (5) رسول اكرم صلى الله عليه و آله: اَصدَقُ القَولِ و َاَبلَغُ المَوعِظَةِ و َاَحسَنُ القَصَصِ كِتابُ اللّه ؛ راست ترين سخن، رساترين پند و زيباترين حكايت، كتاب خدا (قرآن) است.
هر کسی که درباره قرآن به نادانی چیزی بگوید ، باید نشیمنگاه خود را آماده سازد برای آتش. هر کسی که قرآن را حفظ کند و بخواند و سپس آن را فراموش کند در …
درباره ما; تماس با ... بیست حدیث در اهمیت ... را شاد خواهد كرد و هر كس قرآن به او بياموزد ، پدر و ...
هر کسی که درباره قرآن به نادانی چیزی بگوید ، باید نشیمنگاه خود را آماده سازد برای آتش. هر کسی که قرآن را حفظ کند و بخواند و سپس آن را فراموش کند در …
حدیث(21) امام على عليه السلام: إنَّ اللّه سبحانَهُ لَم يَعِظْ أحَدابمِثلِ هذا القرآنِ؛ خداوند سبحان هيچ كس را به چيزى چون اين قرآن اندرز نداده است.
احادیث درباره قرآن ... اصول کافی جلد 4 کتاب فضل القرآن حدیث 4 . حضرت محمد (ص) : قرآن ...
رسول اکرم (ص) فرمود : قرآن جز خدا بهترین و برتری چیزهاست ، کسی که احترام قرآن را نگه دارد به خدا احترام کرده است، و کسی که حرمت قرآن را نگه ندارد نسبت به خدا بی حرمتی کرده است،احترام به قرآن در پیشگاه الهی همانند احترام پدر به فرزند است.
قرآن، آيتى از عظمت و بزرگوارى خدا و معجزه جاويد اوست. قرآن، پرچم نجاتبخش، كتاب عبرت و آموزش و بيان و تبيان است. قرآن، كتاب هدايت و ارشاد است. كتاب بشارت و انذار، توحيد و موعظه، آگاهى و اخلاق است.
درباره ما; یکشنبه, 22 ... روایات ذكر شده، به صورت عمومی فضیلت خواندن قرآن را بیان می‌فرمایند ...
فضیلت سوره های قرآن و برکات مختلف سوره های قرآن و ... وعده خداوند در قرآن درباره ظهور ...
دانشمندان جهان درباره ... مکارم الأخلاق ، جلد ۲ ، صفحه ۲۰۵ ، حدیث ۲۵۲۸ ... حافظ قرآن که به ...
حدیث درباره فضیلت قرآن و ماه مبارک رمضان | وبلاگ 24 weblog24.com/weblog/ghirlib/665291 پست با عنوان حدیث درباره فضیلت قرآن و ماه …
شهر حدیث > مسجد > قرآن ... رسول خدا – صلي الله عليه و آله و سلم – چه سفارش هايي درباره ي قرآن ...
فضیلت قرآن خواندن در خانه فضیلت قرآن خواندن در خانه حضرت محمد(ص) می فرمایند: خانه اى که در آن قرآن فراوان خوانده شود، خیر آن بسیار و به اهل آن وسعت داده شود و آن خانه براى آسمانیان بدرخشد چنان که ستارگان آسمان براى زمینیان مى درخشند.
فضیلت سوره های جزءیك تا بیست و هشت قرآن كریم .فضیلت سوره ی حمد از پـیـامبر (ص ) نقل شده : هر مسلمانى سوره حمد را بخواند پاداش او باندازه كسى است كه دو سوم قرآن را خوانده و طبق نقل دیگرى پاداش كسى است كه تمام قرآن را خوانده باش.
رمضان نام يكى از ماه هاى قمرى و تنها ماه قمرى است كه نامش در قرآن ... درباره علت وجوب ...
متن کامل سوره ها، فضیلت ... امام کاظم علیه السلام درباره ... هر چیز زینتی دارد و زینت قران ...